Wycieczki do Namibii

Stanąć na Czarnym Lądzie – to marzenie wielu z nas. Jednak Afryka niesie ze sobą pewne zagrożenia, które trudno nam przeskoczyć i przez które podróż w wiele rejonów jest zbyt niebezpieczna. Mowa tu oczywiście o wojnach, konfliktach granicznych, plemiennych, a także chorobach, kiepskich warunkach sanitarnych i wysokich wskaźnikach przestępczości. Czy jednak być może istnieje kraj, na terenie którego możemy w miarę bezpiecznie stanąć i poczuć atmosferę Czarnego Lądu?

Namibia – kraj pustyni i sawanny

Oczywiście! Do niedawna skupialiśmy się na Ghanie jako jednej z najbezpieczniejszych krain Afryki tudzież Tanzanii albo Kenii, gdzie przemysł turystyczny jest szczególnie dobrze rozwinięty. Dzisiaj jednakże przenosimy się powoli do Namibii. Czego szczególnego tam doświadczymy?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że nie jest to część Afryki porośnięta nieprzebytą dżunglą. Namibia położona jest bowiem w południowo – zachodniej części Afryki. Tu króluje za to pustynia – piaszczysta, zniewalająca swoim przerażającym pięknem, zajmująca większą część kraju. Do tego dochodzą jednak typowe dla Afryki zwrotnikowej sawanny. Z tego powodu Namibia to także znakomite miejsce na wyprawy safari – spotkamy tu wszelkie typowe dla Afryki zwierzęta, jak słonie, lwy czy hieny.

Warto jeszcze dodać, że Namibia ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego. I tu czeka nas spora niespodzianka. NA wybrzeżu bowiem czasem można znaleźć piękne plaże, czasem zaś przeraża nas widok pustyni wpadającej bezpośrednio do wody, Jednak najcięższe jest Skeleton Coast – wybrzeże, na którym królują wraki statków i martwe zwierzęta morskie oraz.. czasem i ludzie.

Kultura Afryki

Z jaką kulturą afrykańską się zatem tu spotkamy? Tu nie będzie jak w dżungli rozbrzmiewającego ciemną nocą dźwięku tamtamów. W Namibii gęstość zaludnienia jest bardzo niska, a wiele osób ciągle prowadzi koczowniczo – plemienny tryb życia. Niemniej jednak tak typowe dla Afryki charakterystyczne chaty, barwne stroje, niesamowite tańce i muzyka pozostają. Oczywiście do tego dochodzą hebanowe rzeźby, oryginalna biżuteria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here