Co warto zobaczyć na Mauritiusie?

0
1395

Każdy z nas w swoich podróżach przechodzi pewne dość klasyczne etapy. Na początku cieszymy się mogąc w ogóle wyjechać gdzieś za granicę. Potem stopniowo zwiedzamy europejskie miasta. W pewnym momencie mamy jednak dość zgiełku i wyruszamy dalej, poza kontynent, skupiając się w dużej mierze na przyrodzie i adrenalinie. Aż w końcu…

Czas na Mauritius!

No właśnie w pewnym momencie mamy ochotę na jakąś wyjątkową nowość. I tu doskonale sprawdzi się właśnie Mauritius. Położony jest on jakieś 2000 km na wschód od Madagaskaru. Formalnie należ do Afryki niemniej jednak odległość dzieląca go od Czarnego Lądu oraz statki handlowe a także izolacja od jakichkolwiek krajów spowodowała, że ten kraj posiada własną, niepowtarzalną kulturę, łączącą w sobie żywiołowość i śpiew z Afryki z pewnymi motywami azjatyckimi. Już tutaj widać zatem część atrakcji, jakie zapewni nam ten kraj – piękną biżuterię, unikalne stroje, wyjątkowe potrawy. Co więcej spotkamy się z zupełnie obcą nam do tej pory kulturą i sposobem zachowania! Warto do tego jeszcze dodać malownicze chatki, nowocześniejsze miasta oraz tradycyjne łodzie.

Atrakcje Mauritiusa

Jednak to, co naprawdę wyróżnia wysp Mauritiusa to ich niezniszczona przez wpływy człowieka przyroda. Izolacja tych wysepek sprawiła, że nie dotarł tam przemysł ciężki. W związku z tym mamy piękne, piaszczyste plaże z niesamowitego, białego piasku. Do tego dochodzi krystalicznie czysta woda oraz oczywiście bezmiar zielonej dżungli. Warto jeszcze dodać, że na Mauritiusie znajdują się także parki narodowe, w których możemy podziwiać groźne piękno wulkanów oraz wysokich wodospadów. Kiedy jeszcze do tego dodamy unikalną, tropikalną roślinność oraz piękne, barwne ptaki i niesamowite zwierzęta, to uzyskamy bez mała naprawdę rajską wyspę.

Podsumowując warto wybrać się na Mauritius. Pamiętajmy tylko o tym, że nie jest łatwo ani tanio się tam dostać – najprostsza jest droga powietrzna z Madagaskaru, jednakże nawet ona zajmuje ponad dobę czasu. Nie jest to zatem najlepsze miejsca na kilak dni urlopu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here