Boliwia z biurem podróży

Czasem każdy z nas ma ochotę po prostu odpocząć od pracy. Jednak nieraz nie możemy sobie pozwolić na długi urlop – szczególnie jest on niemożliwy dla osób, które dopiero co zaczynają pracę w danym zawodzie. Jak zatem zasmakować egzotyki w tak krótkim czasie? Otóż warto rozważyć wycieczkę z biurem podróży!

Wakacje z biurem podróży

Czym się charakteryzują takie wycieczki? Przede wszystkim umożliwiają nam zobaczenie naprawdę wielu atrakcji w relatywnie krótkim czasie. Podróżując z biurem podróży możemy mieć pewność, że wykorzystamy swój czas w stu procentach. Ponadto jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie za bardzo mają czas planować swoją podróż. Pamiętajmy jednak, że takie wakacje zawsze są droższe! Gdzie zaś wyjątkowo warto się wybrać?

Boliwia – nieznany kraj wielu atrakcji

Otóż właśnie – warto wybrać się do Boliwii? Dlaczego akurat tam? W końcu myśląc o podróży do Ameryki Południowej, mamy na myśli raczej Brazylię, Argentynę czy Chile… Boliwia jednak zaskakuje nas swoimi atrakcjami. Które z nich na pewno zobaczymy przy okazji wycieczki z biurem podróży?

1) La Paz

Ta niezwykła stolica położona jest na zboczach kanionu. Unikalny klimat i latynoski charakter dadzą nam posmak nieznanej dotąd nowości.

2) Sucre

To miasto nazywane jest białym miastem Ameryki. Wąskie ulice, białe budynki z pomarańczową dachówką oraz liczne zabytki sakralne zdecydowanie dominują w tym miejscu.

3) Salar Uyuni

To największa na świecie pustynia solna – bezkresne połacie wysuszonej ziemi na pewno zostawią w nas absolutnie niezapomniane wspomnienie.

4) Altiplano

Boliwia to swego rodzaju kraj kontrastów. Zaraz po milczącej, groźnej pustyni mamy nie mniej niebezpieczną ziemię wulkanów.

5) jezioro Titacata

Tu nad tym świętym jeziorem Inków zaznamy pełnego relaksu i odpoczynku. Urokliwa sceneria, miasteczka hippisowskie i luźna latynoska atmosfera sprawią, że każdy się zrelaksuje i odpocznie.

Na koniec warto jeszcze dodać, że podróżując przez Boliwię mamy szansę zobaczyć wiele różnorodnych krajobrazów – pustynię, wulkany, dżunglę, formacje kaktusów, kaniony…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here