Włoskie podróże

Słoneczna Italia – chyba nie ma wśród nas takiej osoby, która nie chciałaby w przyszłości pojechać do Włoch. My Polacy kochamy nie tylko włoską kuchnię ale także włoską kulturę i poczucie humoru. Choć większość włochów nie mówi po angielsku to problemu z porozumieniem z nimi nie ma żadnego. Jest to jedna z tych narodowości, która przyjaźnie nastawiona jest do życia i świata. Dzisiaj pokażemy Ci dlaczego warto odwiedzić Włochy, podróże w ten rejon Europy są na prawdę wyjątkowe i niezapomniane. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z informacjami znajdującymi się poniżej!

Dlaczego Polacy kochają włoskie podróże?

Może zaczniemy od tego, że nie tylko nasi rodacy na wypoczynek udają się we włoskie rejony. Otóż ostatnio przeprowadzone badania udowodniły, że Włochy są kierunkiem podróży co trzeciego europejczyka. Co nakłoniło ich do podjęcia właśnie takiej decyzji?

Na miejscu pierwszym znalazła się włoska kuchnia – makarony, pizza, chrupiące pieczywo z najlepszą oliwą oraz najprawdziwsza włoska kawa… Oczywiście jest to pewnego rodzaju podróż o charakterze kulinarnym na którą w dużej mierze decydują się osoby, zafascynowane poznawaniem nowych, niekiedy bardzo oryginalnych smaków.

Miejsce drugie należy do samych Włochów, miejscowa ludność cieszy się dużą sympatią przyjezdnych. Chętnie służą swoją pomocą, goszczą w domach turystów a przede wszystkim mają typowo włoskie poczucie humoru.

Na ostatnim miejscu podium nie mogło zabraknąć zabytków oraz najsłynniejszych miejsc kulturowych znajdujących się na mapie Włoch, kraj ten jest duży i tak samo dużo znajduje się w nim ciekawych, historycznych miejsc, które określane są mianem atrakcji turystycznych.

Jedzenie, ludzie i zabytki – myślisz sobie, że to koniec? Nic bardziej mylnego, Italia może pochwalić się także przepięknymi i malowniczymi krajobrazami, które wyglądem przypominają fotografie z pocztówek. Włoskie plaże są skąpane blaskiem słońca a także wypełnione po brzegi turystami z najdalszych zakątków świata. Do najpiękniejszych włoskich plaż zaliczamy: Marasusa (Kalabria), Cala di Volpe (Sardynia), Baia Dei Turchi (Puglia) a także Cala Goloritzé (Sardynia).

Włoskie podróże
Samodzielnie czy z biurem podróży?

Zastanawiasz się, która z opcji bardziej Ci się opłaci? Otóż zarówno w jednym jak i w drugim wypadku musisz się liczyć z tym, że podróżowanie po Włoszech nie należy do najtańszych. Organizując podróż na własną rękę, będziesz musiał samodzielnie dopilnować zakupu biletów lotniczych, zarezerwowania hotelu, dodatkowo zwiedzenie ciekawych miejsc odbędzie się bez udziału przewodnika. Dla tych, którzy cenią sobie wygodę i komfort a sprawy formalne związane z wyjazdami lubią mieć ograniczone do minimum polecamy skorzystanie z oferty biura podróży. Koszty będą bardzo podobne do tych, które pokryjesz organizując wyjazd samodzielnie, tyle że w tym wypadku nie będziesz musiał martwić się praktycznie o nic – nocleg, wyżywienie. Wycieczki odbywają się zazwyczaj w grupach, dzięki czemu zapewniony Ci zostanie stały kontakt z rodakami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here