Wspaniałe podróże

Wbrew ogólnej opinii wspaniałe podróże nie muszą być drogie. Wystarczy tylko, że odpowiednio się do tego przygotujesz, znajdziesz motywację, która napędzać Cię będzie do działania a jednocześnie spełnienia jednego z marzeń o wyjeździe w najdalszy zakątek świata. Kuba, Meksyk, Dominikana – te kierunki cieszą się ostatnio dużą popularnością wśród naszych rodaków. Dzisiaj skupimy się na dalekich podróżach zagranicznych, podpowiemy Ci co zrobić by nie wydać dużo i zyskać jeszcze więcej. Zainteresowany? W takim razie zajrzyj poniżej.

Zaplanuj swoją wspaniałą podróż

To jeden z ważniejszych kroków jakie należy podjąć planując daleką podróż bez skorzystania z usług biura podróży. Dobra organizacja to podstawa, zastanów się jakie poszczególne miejsca chciałbyś zwiedzić, weź do ręki mapę lub przewodnik i postaraj się wyznaczyć trasę – zaplanuj każdy dzień swojego pobytu w danej miejscowości tak byś jak najwięcej zobaczył. Zabukuj bilety lotnicze w obie strony, zarezerwuj sobie nocleg, spakuj się i ruszaj w drogę. Przygotowania do tak dalekiej podróży warto by było rozpocząć już na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.

Nasza rada – jeżeli chcesz zaoszczędzić, zabierz ze sobą grupę znajomych, wtedy koszty podróżowania zostaną rozdzielone pomiędzy i znacznie się zmniejszą, przez co Twój portfel nie odczuje tego tak bardzo.

Wspaniałe podróże
Pakowanie – co ze sobą zabrać?

Za kilka dni wylot a Twoja walizka nadal nie została spakowana? Spokojnie, przede wszystkim skup się na rzeczach najważniejszych, nie przesadzaj z ilością ubrań, zamiast dużych opakowań kosmetyków postaw na miniaturki. Nie zapominaj o najważniejszym – czyli o dokumentach oraz lekach.
Im bagaż będzie lżejszy tym lepiej, dlaczego? Po pierwsze unikniesz poniesienia dodatkowych opłat wynikających z „nadbagażem”, dodatkowo także z lekką walizką będzie się łatwiej poruszać, zwłaszcza jeżeli każdy dzień swojej podróży zamierzasz spędzić w innej miejscowości.

Hotel czy prywatna noclegownia? Wyżywienie i przewodnik…

Za jedną noc w hotelu z pewnością zapłacisz znacznie więcej, dlatego też zachęcamy Cię do wynajmowania pokoi u prywatnych osób. W krajach ameryki południowej z tego rozwiązania korzysta znaczna większość turystów podróżujących na własną rękę. Jeżeli wykupisz wycieczkę z biura podróży o nocleg, wyżywienie i przewodnika nie będziesz musiał się martwić.

Jeżeli chodzi o kwestię wyżywienia to tutaj zachęcamy do spożywania posiłków w mniejszych przydomowych restauracjach czy barach, wtedy za posiłek złożony z trzech dań zapłacisz tyle ile za jedno danie spożyte w renomowanej restauracji.

Zastanawiasz się czy poradzisz sobie bez przewodnika? Pewnie, że tak! Wystarczy tylko, że przed wyjazdem zakupisz odpowiednie poradniki oraz mapy po danym obszarze. W broszurkach znajdziesz opisy najciekawszych miejsc, które odwiedzić powinien każdy turysta. Zadanie będzie jeszcze łatwiejsze jeżeli planując swoją wspaniałą podróż wyznaczysz sobie trasę (w tym interesujące Cię zabytki), którą każdego dnia będziesz sukcesywnie pokonywał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here