Podróże motocyklowe

Podróż jednośladem nie zawsze musi oznaczać wycieczki rowerowej, są wśród nas również takie osoby, które regularnie organizują sobie podróże motocyklowe.
Już sama jazda na motocyklu jest przeżyciem a co dopiero długa podróż w nieznane. Niestety na taki krok decydują się tylko Ci najodważniejsi i najsilniejsi – bowiem podróże motocyklowe należą do grupy podróży, w które włożyć należy zdecydowanie większą część swoich sił i zaangażowania.
Chcesz wiedzieć jak prawidłowo należy przygotować się do wyjazdu? Co zabrać i na co zwrócić uwagę? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje i wskazówki, które przygotują Cię do pierwszej motocyklowej podróży.

Dokąd i z kim?

Samotna podróż motocyklowa może być stresująca ale też i mało przyjemna, dlatego też zachęcamy Cię do tego byś do spontanicznego wyjazdu zaprosił swojego dobrego znajomego lub zebrał całą grupę kumpli, którzy podobnie tak jak ty ma bzika na punkcie jednośladów. Wyjazdy w towarzystwie są zdecydowanie lepsze od tych w pojedynkę.
Kiedy już znajdziesz chętnych teraz ustalcie cel waszej podróży, czyli miejsce jedno lub kilka, które chcecie odwiedzić. Najprościej jeżeli weźmiesz do ręki mapę i wyznaczysz prawdopodobną trasę przejazdu, zaznacz punkty postoju oraz noclegu, postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o kraju, do którego będziecie podróżować.

Co z bagażem?

Jeżeli to iście męska wyprawa to bagaż zapewne będzie niewielki. Nie mniej jednak pamiętajcie o tym, by zabrać tylko to co najpotrzebniejsze. Podróż motocyklem do najłatwiejszych nie należy, w końcu dodatkowe kilogramy wcale nie ułatwiają prowadzenia pojazdu a wręcz przeciwnie.
Postanowiliście wybrać się w bardzo daleką podróż? W takiej sytuacji możecie wynająć przyczepkę motocyklową, do której schowacie swoje bagaże. Koszt wypożyczenia waha się zazwyczaj w granicach 30-40 zł za dobę.
Nie zapomnijcie zabrać ze sobą również podstawowych narzędzi – na wypadek jakiejkolwiek usterki lub awarii z pewnością wam się przydadzą. Oprócz narzędzi ważna jest także apteczka, która powinna być na wyposażeniu nie tylko każdego samochodu ale również i motocykla.

Podróże motocyklowe
Przed wyjazdem…

Oprócz pakowania i planowania podróży motocyklowej na kilka dni przed wyjazdem trzeba koniecznie sprawdzić stan techniczny pojazdu. Jeśli sam nie za bardzo wiesz po czym poznać czy z Twoim motocyklem jest wszystko w porządku, wtedy świetnym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie przeglądu w profesjonalnym warsztacie. Prawidłowo działająca maszyna da Ci gwarancję na to, że cała podróż przebiegnie bezpiecznie.

Oprócz tego, sprawdź swój strój do jazdy na motocyklu, obejrzyj dokładnie kask oraz kombinezon, w razie potrzeby będziesz miał czas na zarobienie dodatkowych zakupów.
Nie zapominaj również o odblaskach, które poprawią Twoją widoczność po zmroku, najlepiej gdyby była to kamizelka, choć możesz także wybrać specjalne opaski na nadgarstki i kostki. Niezwykle przydatna może okazać się kurtka przeciwdeszczowa, która przed zmoknięciem ochroni nie tylko Ciebie ale i motocykl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here