Podróże z psem

Czy wyjazdy z ukochanym czworonogiem mogą być problematyczne? Pewnie, że tak i niestety w większości przypadków tak jest a wynika to z nieodpowiedniego przygotowania się do podróży. Zwierzęta znacznie gorzej niż ludzie odczuwają stres związany z kilkugodzinną jazdą samochodem i zmianą otoczenia. Co zatem zrobić by nasze czworonogi pokochały podróżowanie i czuły się bezpiecznie? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, zastosuj się do nich i przekonaj się na własnej skórze, że wspólne wyjazdy z psem mogą być przyjemne.

Gdzie i czym podróżować z psem?

Z praktycznego punktu widzenia z psem można podróżować samochodem, statkiem, pociągiem a nawet samolotem – wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie oraz odporności i doświadczenia pupila w kwestii podróżowania.
Jeśli w planach masz dopiero pierwszy wyjazd z nowym członkiem rodziny, który jest jeszcze szczeniakiem to tutaj radzimy by zdecydować się na jazdę autem – ten środek transportu jest znacznie mniej stresujący a dodatkowo pies będzie w stałym kontakcie ze swoimi właścicielami.
Dokąd się wybrać? Pojechać możesz dosłownie wszędzie, w każdy zakątek Europy, mniej jednak na uwadze to by hotel w jakim się zameldujesz był przystosowany do tego, że jednym z gości będzie pies.
Teraz nieco bardziej skupimy się na Twoim czworonogu, by łatwiej Ci się z nim podróżowało powinieneś pamiętać o kilki niezwykle ważnych rzeczach? Jakich? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Odpowiednia tresura

Podróżowanie z psem ma szansę zakończyć się powodzeniem tylko i wyłącznie wtedy, kiedy pies jest właściwie wychowany. Pupil powinien reagować na wydawane przez Ciebie polecenia, dlatego też pierwsze lekcje należy rozpocząć już w wieku szczenięcym. Im szybciej rozpoczniesz tresowanie tym większe plony zbierzesz w przyszłości. Czworonóg musi być także mile nastawiony do ludzi a szczególnie małych dzieci, które to zazwyczaj wykonują ten pierwszy krok w celu zapoznania się z futrzakiem. Chyba nie chcesz, żeby Twój pupil kogoś pogryzł gdy będziecie przechodzić trasą przepełnioną turystami?

Podróże z psem
Paszport, czip i obowiązkowe szczepienia

Jeśli planujesz wyjeżdżać z psem za granicę to świetnym a przede wszystkim rozsądnym posunięciem będzie wyrobienie pupilowi paszportu oraz wszczepienie czipu – koszt tego przedsięwzięcia wynosi niecałe 100 zł. Ułatwi Ci to nie tylko podróżowanie ale przede wszystkim w momencie zagubienia lub ucieczki czworonoga o wiele łatwiej go namierzysz.
W przypadku szczepień to tutaj najważniejsze jest te przeciwko wściekliźnie, pamiętaj o tym aby wykonać je na trzy tygodnie przed wyjazdem! W sytuacji kiedy Twój niezaszczepiony pies ugryzłby inną osobę, to tym samym naraziłby ją na serię bolesnych zastrzyków i utratę zdrowia a Ciebie na poniesienie dodatkowych kosztów związanych z wypłaceniem odszkodowania.

Jazda samochodem

Tak samo jak Ty zapinasz pasy, tak samo należy zadbać o bezpieczeństwo psa. W tym celu należy zakupić transporter, które sprawdzi się szczególnie rewelacyjnie w przypadku małych ras lub specjalne szelki mocowane do tylnego siedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here