Wynajem samochodu na dni – kiedy się opłaca

Coraz więcej osób decyduje się na wynająć samochód tylko na kilka dni. Dotyczy to przede wszystkim osób wyjeżdżających na urlop, jak i wyjazdów służbowych. Czy ten model jednak jest opłacalny dla konsumenta?

Zalety wynajęcia samochodu na dni

Wynajem na dni cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją charakterystykę. Decydując się na skorzystanie z wypożyczalni samochodów, nie musimy się martwić o wpłaty depozycyjne, czy też i kaucję. Ponadto w wielu firmach nie mamy limitu kilometrów. Dzięki temu wiemy dokładnie, ile zapłacimy za wynajem niezależnie od przebytej trasy.

Ponadto wynajmując auto z floty, dostajemy nowy i pełni sprawny samochód, dopasowany do naszych potrzeb. Szeroki wybór różnych modeli pozwala wybrać auto, które będzie dla nas optymalne pod względem wielkości, jak też ceny.

Kiedy zdecydować się wynajem auta na dni?

Jeśli na co dzień nie korzystamy z auta, a planujemy kilkudniowy urlop, czy też wyjazd służbowy, wynajem samochodu na dni jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu dojedziemy do wybranego miejsca w komfortowych warunkach, nie martwiąc się o dodatkowe koszty.

Na krótkoterminowy najem samochodów decydują się także osoby, których auto zostało uszkodzone w trakcie wypadku samochodowego. Wtedy to wszelkie koszty związane z wynajmem są pokrywane z OC sprawcy. Pamiętajmy jednak, że powinniśmy w takim wypadku wybrać model z tej samej półki, co nasz. Inaczej będziemy musieli pokryć różnicę z własnej kieszeni.

Czy wynajem na dni się opłaca?

Decydując się na wynajem na dni, tak naprawdę ponosimy tylko koszta związane z tankowaniem i stałą opłatą za dobę. Wszelkie inne koszty eksploatacyjne, ubezpieczenie, a niekiedy także pakiet assistance są już wliczone usługę. Dzięki temu mamy pewność, że nie nadpłacimy danej kwoty.

Najtańsze samochody dostępne we flotach są już dostępne od kilkudziesięciu złotych za dobę. Żeby jak najwięcej zaoszczędzić, warto poszukać już wcześniej dostępnych promocji oraz zrezygnować dodatkowych usług jak nawigacja GPS.

Wyższa opłata może być spowodowana jedynie w sytuacji, gdy oddamy auto w nie najlepszym stanie. Dlatego, żeby uniknąć opłaty ryczałtowej, zatankujmy najpierw i upewnijmy się, że samochód jest czysty w środku, jak i na zewnątrz.

Wynajem na dni jest znacznie bardziej opłacalny aniżeli przemieszczanie się taksówkami. Do tego zapewnia maksymalną wygodę. Jest to więc dobra opcja, jeżeli zależy nam komforcie jazdy i stałej cenie. Jeśli samochód jest nam potrzebny tylko okazyjnie, koniecznie zapoznajmy się z ofertą wypożyczalni aut. Oferują one nie tylko atrakcyjne warunki, ale także posiadają pełną flotę z najnowszymi samochodami. Dzięki temu wybierzemy model dopasowany do naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here