Co robić zimą w górach? Szybkie 5 pomysłów na spędzenie czasu w Zakopanem

„Miłość, miłość w Zakopanem…” – któż z nas nie zna słów popularnej piosenki? Zakopane to miasto znane nie tylko z kultowego utworu Sławomira. To bez wątpienia jedno z najchętniej odwiedzanych miast na terenie naszego kraju. Bez względu na pogodę czy porę roku do Zakopanego przyjeżdżają turyści z kraju oraz zza granicy spragnieni górskich wycieczek, doskonałej kuchni regionalnej oraz licznych atrakcji, które czekają zarówno na dzieci, jak i na dorosłych.

5 pomysłów na spędzenie czasu w Zakopanem

1. Gubałówka – wjazd kolejką

Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa, która datowana jest na 1938 rok. Jej długość wynosi 1298 metrów, a różnica wysokości około 300 metrów. Popularna i chętnie odwiedzana przez turystów góra zapewnia piękne widoki na polskie Tatry, Zakopane, jak również Podhale, Pieniny, Gorców i Beskid Żywiecki (również z częścią po stronie słowackiej). Na Gubałówce znajduje się zjeżdżalnia grawitacyjna, snowpark oraz rynna snowboardowa.

2. Spacer po Krupówkach

Krupówki bez wątpienia są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kojarzących się z Zakopanem. Bez względu na wiek turystów warto jest się przespacerować po Krupówkach, odwiedzając liczne stragany, na których można znaleźć zarówno pamiątki, jak i regionalne przysmaki.

3. Morskie Oko

Idealna atrakcja dla tych, którzy lubią długie spacery oraz piękne widoki. Morskie Oko jest największym jeziorem w Tatrach, położonym na wysokości 1395 metrów nad poziomem morza, w Dolinie Rybiego Potoku. Wokół akwenu rośnie kosodrzewina, a w samym zbiorników można zaobserwować pstrągi. Nad brzegiem znajduje się wiele bardzo rzadkich gatunków roślin, do których należy zaliczyć między innymi bylicę skalną, zimoziół północny czy świetlik bezostny.

4. Aquapark

Termy z widokiem na Giewont to idealna rozrywka i pomysł na odpoczynek po długich górskich wędrówkach. W Aquaparku znajdują się dwa baseny kryte – pływacki, a także rekreacyjny, który został wyposażony w bicze, kaskady wodne, gejzery, przeciwprądy, ścienno-denne masaże oraz podwodne leżaki. Nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych, którzy mogą liczyć na brodzik oraz zjeżdżalnie, interaktywne wodne zabawki oraz fontanny.

5. Kuchnia regionalna

Będąc w Zakopanem nie można zapomnieć o spróbowaniu regionalnych przysmaków. Liczne restauracje zachęcają bogactwem aromatów oraz głębią smaków, które z pewnością warto poznać.

Zakopane – idealny kierunek podróży bez względu na porę roku

Zarówno latem, jak i zimą Zakopane jest chętnie odwiedzane przez turystów. W mieście nie brakuje licznych miejsc noclegowych: hoteli, hosteli, kwater prywatnych czy cieszących się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem apartamentów, takich jak JLS Apartamenty – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/. Nie sposób jest się tutaj nudzić – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli z pewnością znajdą moc rozrywek odpowiednio dopasowanych do własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here