Podróże kamperem

Klamka zapadła! Po długich namysłach postanowiłeś, że wybierzesz się wraz z rodziną w długą podróż po Europie – kamperem… Podróże domem na kółkach są coraz popularniejsze w naszym kraju. Choć zwyczaj ten zapoczątkowali Amerykanie to pomysł ten bardzo szybko przechwycili Europejczycy i reszta świata. Chcesz wiedzieć jakie kroki należy podjąć w tym kierunku? Jak trzeba przygotować się do podróży? Od czego zacząć? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci przygotowanie pierwszej podróży kamperem.

Wynajęcie kampera

W dzisiejszych czasach to już żaden problem, bowiem w Polsce istnieje wiele wypożyczalni przyczep kempingowych oraz kamperów. Gdzie ich szukać? Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, dzięki temu dowiesz się czy w Twoim mieście bądź okolicach znajduje się wypożyczalnia tego rodzaju pojazdów. Sprawdź, która z firm pochwalić się może pozytywnymi opiniami innych użytkowników oraz atrakcyjnymi cenami a następnie udaj się na osobisty przegląd dostępnych kamperów.

Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru pojazdu? Przede wszystkim na wnętrze oraz wyposażenie. Na wyposażeniu każdego kampera znajduje się łóżko duże oraz jedno mniejsze, toaletę, kabinę prysznicową, szafki, kuchenkę, zlew, zbiornik na wodę. To oczywiście elementy podstawowe, w zależności od wybranego modelu wnętrza mogą być mniej lub bardziej rozbudowane.

Procedura związana z dokonaniem formalności i podpisaniem umowy wynajmu jest bardzo prosta, z reguły przebiega szybko i bezproblemowo. Koszt wynajęcia kampera na jeden dzień waha się w granicach 300-500 zł.
Uwaga! Aby móc zasiąść za kierownicą kampera wystarczy Ci prawo jazdy kategorii B, czyli na samochody osobowe.

Podróże kamperem
Gdzie jechać?

Kamperem możesz objechać nie tylko całą Polskę ale także i całą Europę. Po podjęciu decyzji o podróżowaniu kamperem zastanów się jakie punkty (miejscowości) w naszym lub innym państwie chciałbyś odwiedzić. Najlepszą metodą jest skorzystanie z mapy lub przewodnika i wyznaczenie dokładnej trasy przejazdu z uwzględnieniem poszczególnych miejsc dłuższego postoju.
Czy wiesz, że nie brakuje odważnych, którzy kamperem przemierzyli całą Europę? Może i ty pójdziesz za ich ciosem, jeżeli to Twoja pierwsza podróż radzimy by wyjazd ograniczył się do pobliskich państw, tak byś mógł zobaczyć z czym wiąże się życie na kółkach.

Co zabrać w podróż?

Zastanawiasz się co spakować? Wszystko tak naprawdę zależy od tego jak długą podróż planujesz, jednak pamiętaj o tym by niepotrzebnie nie zagracić wolnej przestrzeni. Zabierz ze sobą tyle ubrań ile będzie trzeba, mniej na uwadze to, że w razie potrzeby spokojnie będziesz mógł zrobić pranie.
Warto jest także zaopatrzyć się w plastikowe talerze, kubki oraz sztućce, dzięki czemu zaoszczędzisz na wodzie. Oprócz tego w kamperze nie może zabraknąć apteczki, leków, ręczników, latarki, power banka itp. Nasza rada – zanim rozpoczniesz wielkie pakowanie przygotuj sobie listę to z pewnością ułatwi Ci cały proces związany z przygotowaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here