Podróże za grosze

Zastanawiasz się czy jest możliwe by zwiedzić najciekawsze zakątki na świecie nie wydając przy tym dużo pieniędzy? Czy podróżowanie za grosze w dzisiejszych czasach jest w ogóle możliwe? Dzisiaj udowodnimy Ci, że jak najbardziej, w końcu dla chcącego nic trudnego. Nie musisz zaciągać kolejnego kredytu i wydawać kilku tysięcy by zwiedzić Meksyk czy Hiszpanię, wystarczy tylko, że właściwie zaplanujesz swoją podróż. Skorzystaj z umieszczonych w dalszej części wpisu praktycznych wskazówek i na własnej skórze przekonaj się, że podróżowanie za niewielkie pieniądze jest na wyciągnięcie Twojej ręki.

Dlaczego warto podróżować?

Odpowiedzi na to pytanie jest wiele i zapewne w każdym pojedynczym przypadku będzie ona brzmiała nieco inaczej. Nie mniej jednak to własnie podróże otwierają nas na świat i nowe znajomości. W trakcie wyjazdów w nieznane dotychczas miejsce zapoznajemy się nie tylko z dziedzictwem kulturowym i historycznym danego obszaru ale także i zwyczajami lokalnej ludności oraz smakami, w przypadku oryginalnych potraw mówić należy o podróżach kulinarnych, które obecnie cieszą się największą popularnością.

Podróże kształcą – ta prawda jest znana nie od dziś, dlatego też wybierając kierunek wyjazdu i miejsce docelowe, skupiamy się na tym by przywieźć jak największy zasób nowej wiedzy i doświadczenia – to najlepsze pamiątki, które pozostaną z nami do końca życia.

Podróże za grosze

Na czym zaoszczędzić?

Podróże owszem są kosztowną inwestycją ale tylko wtedy kiedy organizuje je za nas biuro podróży. Jest to opcja dla wygodnickich, którym zależy tylko i wyłącznie na odpoczynku. Jeżeli chcesz by podróż była prawdziwą przygodą życia, weź sprawy w swoje własne ręce i samodzielnie przygotuj się do wyjazdu – tutaj mamy dla Ciebie miłą niespodziankę, wcale nie musisz posiadać grubego portfela, weź do serca nasze porady a zobaczysz, że jest to możliwe!

Zaczniemy od wybrania środka transportu, oczywiście przedtem należy ustalić główny cel podróży oraz ewentualne postoje – czyli miejsca, które chciałbyś po drodze zwiedzić i zobaczyć. Dopiero w tym momencie należy skupić się na tym czym będziesz podróżować – do wyboru masz samolot, pociąg lub autokar. Radzimy by zdecydować się na pierwszą opcję, bilety lotnicze wcale nie są takie drogie, szczególnie te zakupione u dużo tańszego przewoźnika. Skorzystaj z porównywarki internetowej i sprawdź, która z linii lotniczych oferuje najlepsze ceny.

Punkt kolejny to nocleg, tutaj zamiast cztero-gwiazdkowych hoteli postaraj się o wynajęcie pokoju lub mieszkania od osoby prywatnej, w tym celu wejdź na stronę airbnb.pl i zarezerwuj sobie nocleg. Kosz z pewnością będzie dużo tańszy niż by to miało miejsce w przypadku zameldowania się w renomowanym hotelu.

Co z wyżywieniem? Na to też mamy sposób, jeśli udało Ci się wynająć całe mieszkanie to posiłki możesz przyrządzać samodzielnie, w przeciwnym wypadku najtańszym rozwiązaniem będzie stołowanie się w małych lokalnych knajpkach lub barach położonych poza centrum miasta – gwarantujemy, że za grosze zjesz smacznie i dużo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here