Wakacje w Egipcie

Jeszcze kilka lat temu był to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży polskich urlopowiczów, dzisiaj Egipt podobnie tak jak i inne kraje arabskie nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu. Są jednak i tacy, którzy wiernie rok w rok na wakacje wylatują właśnie do jednego z popularnych egipskich kurortów, skuszeni gorącą aurą i tanimi cenami wycieczek. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się wyjechać do Egiptu na urlop a może jednak lepiej postawić na zupełnie inny zakątek świata. Jeśli chcesz poznać nasze zdanie na ten temat to koniecznie zostań z nami!

Kierunek Egipt – zalety

Jak egzotyczne wakacje w niskiej cenie to tylko Egipt! Z takimi opiniami można było spotkać się w Polsce do 2015 roku. Od tamtej pory niestety ten kierunek traci na popularności, nie mniej jednak nie brakuje odważnych i chętnych do wypoczywania w tych rejonach.
Jedną z ważniejszych zalet są niskie ceny wycieczek organizowanych przez biura podróży, wynika to z tego, że właściciele miejscowych atrakcji turystycznych celowo obniżają koszty związane z pobytem tak by zachęcić jak największą ilość potencjalnych wczasowiczów z za granicy.

Do najpopularniejszych kurortów zaliczyć należy:
– Hurghadę;
– Marsa Alam;
– Sharm el Sheikh;
– Tabę.
Ceny biletów zaczynają się już od 999 zł (koszt pobytu za jedną osobę) i z reguły nie przekraczają kwoty 1500 zł. Jak widać nie jest to duża suma za spędzenie wakacji w kraju położnym w północno-wschodniej części Afryki.
Kolejna zaleta to oczywiście gwarantowana rewelacyjna pogoda o co trudno wybierając się na urlop nad nasze polskie morze. W Egipcie w okresie wakacyjnym panują iście afrykańskie upały, jest słonecznie i bezchmurnie, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o wakacyjną opaleniznę.

Dlaczego nie warto wypoczywać w Egipcie?

Zastanawiasz się dlaczego odradzamy spędzenie wakacji w Egipcie? Jeżeli na bieżąco oglądasz serwisy informacyjne to zapewne domyślasz się, że jednym z powodów jest panująca tam trudna sytuacja polityczna, liczne zamachy terrorystyczne oraz napady na zagranicznych turystów przebywających w tutejszych kurortach z pewnością nie brzmią zachęcająco.

Wakacje w Egipcie
Na co jeszcze najczęściej narzekają osoby, które dopiero co stamtąd wróciły? Pomyśl przez chwilę z czym najbardziej kojarzy Ci się Egipt? Jesteśmy przekonani, że z piramidami, niestety przebywając w jednym z nadmorskich kurortów od tych starożytnych zabytków dzielić Cię będzie bardzo duża odległość – bo aż 7h podróży samochodem i to w jedną stronę, wiąże się to także z dodatkową stratą 400 zł.

Wielu z Polaków odpoczywających w Egipcie dotknęła tzw. zemsta faraona czyli dolegliwości ze strony żołądkowo jelitowej. Będąc w tym kraju należy bezwarunkowo i dokładnie przestrzegać wytycznych związanych z zasadami prawidłowej higieny osobistej, w przeciwnym wypadku większą część swojego urlopu niestety ale spędzisz w toalecie.
Egipt jest również państwem bardzo tłocznym, hałaśliwym, pełnym natrętnych sprzedawców i mężczyzn, którzy znani są ze swojej sympatii do europejek, dlatego też przestrzegamy wszystkie panie przed samotnymi wycieczkami do krajów arabskich!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here