Wycieczka do Boliwii

Zawsze od pracy przyda się odrobina wytchnienia. I nie mowa tu o oglądaniu telewizji czy ciekawej książce, choć te rzeczy niewątpliwie także nam pomogą. Mowa tu o podróży – to ona daje nam zawsze najlepszy odpoczynek, możliwość zdobycia szerszych horyzontów, załapania innego sposobu myślenia.

Korzyści z podróży

Jakie są jeszcze inne korzyści z podróży? Otóż na pewno, kiedy zdobędziemy nowy punkt widzenia, łatwiej nam jest wpadać na nowatorskie pomysły w pracy. Ponadto wielu znajomych, konieczność porozumiewania się w obcym języku, nowe sytuacje wymuszają na nas wykształcenie pewnej elastyczności. Generalnie na podróżach zawsze zyskujemy, dlatego nawet jeśli nie mamy czasu na organizację wyjazdu a nasz urlop jest krótki, to warto chociaż wyjechać z biurem podróży.

Boliwia z biurem podróży

Dobrym pomysłem jest jednak wówczas wyjazd w naprawdę oryginalny kierunek, który normalnie byłby dość trudny do zorganizowania samemu. Warto postawić na Boliwię – ten kraj w Ameryce Południowej pełen jest zachwycających kontrastów, które wielu przypadną do gustu i pokażą nam zupełnie inny świat. co dokładnie zobaczymy w Boliwii?

Boliwijskie miasta

Przede wszystkim obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest na pewno La Paz – unikalna stolica położona na brzegach kanionu. Ponadto koniecznie trzeba zobaczyć Sucre, czyli białe miasto Ameryki.

Przyroda Boliwii

Jednak Boliwia to przede wszystkim przyroda, nie zaś miasta. Konkretniej rzecz ujmując mamy tutaj do czynienia z unikalnym połączeniem pustyni, dżungli oraz formacji skalnych a także wulkanów. Brzmi niesamowicie? I tak też jest! Na południu Boliwii znajdziemy największą na świecie pustynię solną – Salar Uyuni. Na Altiplano z kolei zobaczymy dymiące wulkany oraz powstałą dookoła, nagromadzoną warstwę ciemnej lawy.

Pamiątki Boliwijskie

Wycieczka z biurem podróży to także najlepszy moment na to, żeby zakupić wspaniałe boliwijskie pamiątki. Będą należały do nich na pewno rzeźby w drewnie, poncha oraz złota biżuteria czy swetry z wełny lamy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaukowe obozy
Następny artykułWczasy w Kambodży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here