Czym są hotele butikowe?

Gdy jesteśmy zmuszeni wyjechać do innego miasta i to niezależnie od powodu (delegacja, inne sprawy służbowe, sprawy rodzinne, załatwienie jakichś obowiązków czy po prostu wypoczynek), to będziemy musieli sobie załatwić miejsce noclegowe.

Wiadomo, że takim najbardziej popularnym miejscem jest hotel, a to dlatego, że po pierwsze, hotele są zazwyczaj dogodnie ulokowane (w samych centrach miast, z dobrym dojazdem do wszystkich dzielnic i ważniejszych punktów), po drugie, wybór w tej kwestii jest dosyć duży i nawet średnie miasto powinno mieć jakiś hotel, no i po trzecie, hotele gwarantują raczej dobry standard zakwaterowania (a przecież, gdy chcemy się już gdzieś zatrzymać, odpocząć, wyspać się w nocy, skorzystać z dobrej łazienki, to interesuje nas dobry standard, a nie byle co). Tyle, że jeżeli mamy wybór między tradycyjnym hotelem, a tak zwanym hotelem butikowym (a nigdy w nim nie byliśmy), to warto jest postawić na coś nowego i skorzystać z takiego rozwiązania, bo zalety hoteli butikowych są nie do przecenienia, a taki wyjazd i zakwaterowanie będziemy pamiętali z pewnością bardzo długo.

Czym hotele butikowe różnią się od hoteli zwykłych?

Wielu ludzi zastanawia się jednak czym są hotele butikowe, bo pierwszy raz spotykają się z tą nazwą i nie do końca wiedzą oni, co nazwa taka może oznaczać. Generalnie, mówiąc w dużym skrócie, hotele butikowe są to hotele dosyć niewielkie, jeżeli chodzi o ilość miejsc możliwych do zakwaterowania (zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu), które łączą ze sobą wszelkie zalety wygody i standardu dużych hoteli stacjonarnych (wygoda, ergonomia, dodatkowe usługi, super łazienka, wygodne miejsce do spania, przestronne wnętrze, wyposażenie) wraz z niebanalnym sposobem ich urządzenia, który często jest wykonany w określonym stylu. W takich hotelach butikowych nie brakuje dzieł sztuki, ekstrawaganckich pomysłów, wykończeń, czegoś, co sprawia, że aż żal stamtąd wyjeżdżać. Mówi się, że hotele tego typu przeznaczone są raczej dla koneserów, dla ludzi niebanalnych oraz takich, którzy poszukują w życiu odmiany.

Artykuł powstał we współpracy z Hotels24.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here