Pierwszeństwo na pokładzie

Przelot samolotem zawsze wiąże się z całym mnóstwem formalności, przez które trzeba przejść. Nie jest ważne, czy lecimy z jednego miasta do drugiego na terenie Polski, czy planujemy podróż na drugi koniec świata. Nie jest istotne, czy to nasza pierwsza, dziesiąta czy setna podróż – każdy pasażer za każdym razem musi przejść odprawę, podczas której kontrolowany jest jego bagaż.

Odprawa to jedna z najbardziej uciążliwych stron lotu samolotem. Chodzi tu jednak o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów i całego lotniska. Po prostu trzeba to przejść i cierpliwie czekać na swoją kolej. Nie jest to wcale takie łatwe, ponieważ ilość czekających turystów często przyprawia o ból głowy. Jest jednak na to pewien sposób – niektórzy przewoźnicy oferują opcję premium, zwaną również priority. To dodatkowo płatna usługa gwarantująca szybsze wejście na pokład. Dodatkowo w Wizz Priority plecak może mieć nieco większą wagę od standardowej.

Jak korzystać z priority

Wykupienie usługi wiąże się z wieloma przywilejami. Pierwszym i najważniejszym jest oczywiście dużo krótszy czas oczekiwania na odprawę. Do tego celu stworzone są specjalne stanowiska, do których podchodzą jedynie ci pasażerowie, którzy posiadają priority. Pierwszeństwo dotyczy również samego wchodzenia na pokład – pasażerowie nie muszą czekać na schodach, ponieważ wchodzą jako pierwsi. Jeżeli musimy dojechać do samolotu autobusem, wówczas otrzymujemy miejsce siedzące z przodu pojazdu, w specjalnej strefie. Tutaj drzwi otwierają się jako pierwsze, co dodatkowo ułatwia opuszczenie autobusu i szybsze dotarcie do schodów. W przypadku Wizz Priority plecak możemy schować pod siedzeniem – to dodatkowy bagaż, jaki przysługuje wyłącznie tym pasażerom, którzy wykupili usługę. Wbrew pozorom pod siedzeniem jest całkiem sporo miejsca do wykorzystania, a zapełnienie tej przestrzeni nie wpływa w żaden sposób na komfort podróży. Trzeba jednak pamiętać, że w Wizz Priority plecak nie może przekraczać rozmiarów 40x30x20 cm. Z kolei podręczna walizka może ważyć maksymalnie 10 kg, a jej dopuszczalna wielkość to 55x40x23.

Czy to się opłaca

Zakup opcji priority nie jest drogi pod warunkiem, że pomyślimy o tym wcześniej. Koszt usługi uzależniony jest od trasy, jaką zamierzamy pokonać i waha się od 22 do 53 zł. Cena ta jednak obowiązuje tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup online, bądź przez tzw. telecentrum. Jeżeli będziemy chcieli wykupić usługę już na miejscu na lotnisku, musimy się liczyć z dużo wyższą kwotą, bo aż 100 zł. Dla wielu osób to jedyny sposób na to, aby zaoszczędzić trochę czasu, który mogą później wykorzystać np. na posiłek, zakupy, czy sprawdzenie wiadomości i mejli. Dla rodzin z małymi z dziećmi to szansa na spokojną odprawę i szybsze wejście na pokład, co daje dodatkowy czas na przygotowanie milusińskich do lotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here