Apartamenty w Zakopanem jako opcja na weekendowy wyjazd

Planując weekendowy wyjazd, bardzo ciekawym kierunkiem są polskie góry, a zwłaszcza najpopularniejsze miasto określane mianem ich nieoficjalnej stolicy. Apartamenty Zakopane – bo o nim mowa, są dostępne w dowolnym okresie i nawet decydując się na wyjazd w ostatniej chwili, przeważnie można tu znaleźć wolne miejsca.

Mimo wszystko obłożenie tej niezwykle popularnej, turystycznej miejscowości jest bardzo duże, a to oznacza, że niekiedy mogą być problemy ze znalezieniem atrakcyjnego lokalu w dobrej cenie. Duże możliwości rekreacyjne, jakie daje Zakopane, niwelują jednak tą wadę zwłaszcza, że dobrze szukając, można znaleźć bardzo ciekawe oferty noclegów.

Zakopane jako idealne miejsce na weekendowy wyjazd

Stolica polskich gór ma wiele zalet. Na początku warto jednak wspomnieć, że dojazd do Zakopanego jest bardzo dobry i podróż nie powinna trwać zbyt długo, nawet gdy jedzie się aż z północy Polski. Dojazd z Gdańska nie powinien przekroczyć dziesięciu godzin, nawet gdy wliczy się w to postoje. Z Warszawy zaś, do Zakopanego jedzie się zaledwie kilka godzin, co sprawia, że wyjeżdżając wcześnie rano i omijając tłok na trasie, u celu można być nawet przed południem. Taka lokalizacja, w połączeniu ze świetną ofertą turystyczną sprawia, że jest to idealne miejsce na weekendowy wyjazd.

Do tej górskiej miejscowości można także dojechać innymi środkami transportu:

  • Pociąg z Warszawy jedzie do Zakopanego w 5 godzin
  • Autobus jedzie od siedmiu do ośmiu godzin
  • Możliwość dolecenia do okolic Krakowa, a następnie przesiadki w pociąg lub wynajęcie auta

Kwestia noclegów także jest tutaj bardzo łatwa do zorganizowania. Apartamenty Zakopane można zarezerwować wcześniej przez specjalne portale pośredniczące w rezerwacji biletów. Jako że lokalny rynek turystyczny jest świetnie rozwinięty, nie ma tutaj żadnego problemu ze znalezieniem noclegu. Nawet nie rezerwując go wcześniej, przeważnie będzie można znaleźć ciekawy hotel od ręki. Wyjątek stanowią momenty w sezonie, gdy miasto przeżywa oblężenie turystów, ale nawet wtedy znalezienie lokalu nie stanowi problemu. Pozostaje jedynie kwestia tego, że w takim układzie nocleg nie będzie tak tani, jak mógłby być w stosunku do standardu lokalu, gdyż atrakcyjniejsze lokale są często rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Apartamenty Zakopane – dlaczego warto?

Wyjeżdżając do Zakopanego, można tu skorzystać nie tylko z niezwykle bogatej oferty restauracji, barów, obiektów rekreacyjnych oraz regularnie organizowanych imprez masowych takich jak, chociażby zabawa sylwestrowa. Można także zanurzyć się w lokalny, góralski klimat, który widoczny jest w całym mieście. Apartamenty Zakopane zlokalizowane w góralskich chatach lub nowoczesnych budynkach, które jednak są zaprojektowane według góralskiej tradycji, tylko ten efekt potęgują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here