łatwe trasy w Zakopanem

Chcesz zacząć swoją przygodę z turystyką górską? Postaw na Zakopane i apartamenty w górach! Znajdziesz tu wiele łatwych tras, idealnych dla początkujących wędrowców. Dziś podpowiadamy Ci cztery z nich.

Tatry należą do najpopularniejszych polskich gór wśród miłośników pieszej, wyczynowej turystyki. Nic dziwnego – są pokryte gęstą siecią dobrze przygotowanych szlaków o różnym stopniu trudności. Wiele z nich przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie największego miasta w otoczeniu Tatr, Zakopanego. A to duże ułatwienie dla logistyki wszystkich wypraw.

Duża część znajdujących się tu szlaków jest odpowiednia dla turystów, którzy nie posiadają doświadczenia w chodzeniu po górach. Nigdy jednak nie lekceważ gór. Pamiętaj, by zawsze mieć odpowiednie obuwie i odzież dopasowaną do różnych warunków atmosferycznych – pogoda na szlaku zmienia się naprawdę szybko. Nawet jeśli w mieście jest gorąco, to w lesie czy wysoko w górach może przydać Ci się kurtka czy polar.

Sprawdź Zakopane apartamenty i rozpocznij swoją wielką, górską przygodę!

Apartamenty w górach i łatwe szlaki dla początkujących w Zakopanem

Niezależnie od Twojej sprawności fizycznej będziesz w stanie przejść każdą z nich! W swoim tempie i dla przyjemności obcowania z naturą.

  1. Trasa na Sarnią Skałę – to jedno z najłatwiejszych podejść na szczyt w Tatrach. Największa trudność w postaci stromego progu skalnego czeka pod samym szczytem. Wejście na szlak znajduje się przy ul. Strążyskiej (wejście do Doliny Strążyskiej), a trasa biegnie dalej Drogą nad Reglami i przez Czerwoną Przełęcz. Większa jej część prowadzi skrajem lasu, niemal przez cały czas można więc podziwiać widok na Zakopane i Gubałówkę. Trasa ma łącznie około 9 km.
  2. Trasa na Wielki Kopieniec – zaczyna się w Jaszczurówce, wschodniej dzielnicy Zakopanego. Prowadzi szeroką, leśną drogą przez Dolinę Olczyską, a następnie zielonym szlakiem do malowniczej Polany Kopieniec i dalej, w górę, na szczyt. Wielki Kopieniec nie jest wysoki, jednak roztacza się z niego piękna panorama Tatr Wysokich. W słoneczne dni widać stąd Czerwone Wierchy i Giewont. Trasa ma około 2,5 km.
  3. Trasa na Nosal – z Zakopanego powadzi tu zielony szlak, który zaczyna się przy ul. Przewodników Tatrzańskich (przystanek Murowanica). Trasa ma niecałe 2 km, jest jednak bardzo malownicza. W początkowym etapie prowadzi stromym, schodkowanym zboczem, jednak tuż przed szczytem łagodnieje. Z Nosala rozciąga się piękna panorama Tatr, widać również samo Zakopane.
  4. Trasa na Rusinową Polanę – trasę warto zacząć z Wierchu Poroniec (około 25 min. jazdy samochodem z Zakopanego). Szlak na całej długości prowadzi szeroką, wygodną, gruntowo–kamienną drogą z niewielkimi różnicami wysokości. Trasa jest łatwa – można pokonać ją w ciągu godziny spokojnego marszu. Z Rusinowej Polany można ruszyć dalej – na Gęsią Szyję, Palenicę Białczańską czy Polanę pod Wołoszynem. Można też po prostu stanąć i podziwiać piękny widok na Tatry Wysokie – zarówno te po polskiej, jak i słowackiej stronie.

Apartamenty w Zakopanem i początek wspaniałej przygody

Plusem tych szlaków jest to, że pokonanie ich trwa dość krótko, a Ty bez problemu wrócisz do wynajętego apartamentu. Regeneracja jest w końcu bardzo ważna. Miejsc na wynajem w Zakopanem jest bardzo dużo. Tak dużo, że czasem trudno znaleźć to idealne.

Właśnie dlatego warto skorzystać z serwisów gromadzących sprawdzone apartamenty w jednym miejscu. Tak właśnie działa Sun and Snow. Firma oferuje komfortowe apartamenty w górach i innych malowniczych rejonach Polski.

Co ważne apartamenty w Zakopanem i innych lokalizacjach są w pełni przygotowane do przyjęcia gości w trudnych czasach epidemii. Obsługa – zarówno płatność, jak i przekazanie kluczy – jest w pełni bezkontaktowa. Po wyjeździe gości apartamenty przechodzą kwarantannę i są dokładnie wietrzone i dezynfekowane środkami na bazie alkoholu.

Bezpieczeństwo i odpoczynek w jednym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here