arytmia
fot. Pixabay.com

Choroby serca są niebezpieczne dla zdrowia stąd ważne jest szybkie rozpoznanie oraz leczenie. Jedną z nich jest arytmia. w jaki sposób się objawia?

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/arytmia-serca-objawy/

 

Czym jest arytmia?

Prawidłowo działające serce ma stały rytm pracy który zmienia się z konkretnego powodu jak na przykład wysyłek fizyczny czy silne emocje. W momencie gdy serce przyspiesza lub zwalnia bez powodu, mówimy o arytmii. Istotne by w takim przypadku skonsultować się z lekarzem gdyż arytmia może wynikać z innych chorób. Sama w sobie nie powinna być szczególnie groźna jednak może prowadzić do rozwoju innych schorzeń. Należy wziąć też pod uwagę fakt, że stan ten może być wywołany przez leki lub używki stąd te drugie należy bezwzględnie odstawić. Jeśli chodzi o środki farmakologiczne, w przypadku wątpliwości warto zapytać lekarza czy dane leki mogą mieć wpływ na serce.

 

Leczenie arytmii

Zwykle leczenie arytmii nie jest konieczne lub nawet nie jest możliwe gdyż leczy się jej przyczynę  – inne choroby serca, używki, stres. Warto jednak regularnie kontrolować swój stan zdrowia czy schorzenie to nie przyczynia się do powstawania innych chorób. Jednocześnie warto przyjrzeć się swojej diecie oraz trybowi życia gdyż te dwa czynniki również mają bardzo duży wpływ na nasze serce.

 

Przeczytaj też: https://www.wedrowcy.pl/chron-swoj-uklad-krazenia/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here