mazury
fot. pexels.com

Mówi się, że Mazury to cud natury – i nie bez powodu! Poznaj pięć cudownych miejsc na Mazurach, które warto odwiedzić. To wcale nie są tylko jeziora, lasy i pomosty, ale miejsca, które są w stanie zagwarantować dobrą rozrywkę i wspomnienia!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-na-mazurach/

Mini Zoo, czyli Małe Ranczo na Mazurach

To właściwie gospodarstwo agroturystyczne w Żywkach, które dzięki temu, że znajduje się na polu agroturystycznym ma niebywały charakter i klimat. W zoo można korzystać z jazdy konnej i jest tu wiele rozmaity zwierząt, jak np. kozy miniaturowe kameruńskie, kozy domowe, osły, szynszyle, owce kameruńskie, kuce, lamy, fretki, psy, klacz pełnej krwi angielskiej, króliki, koty, koszatniczka. Ciekawe jest to, że niedaleko Mino Zoo w tym agroturystycznym klimacie można wynająć nocleg i cieszyć się ciszą i naturą.

Miasteczko Mrongoville

To mazurskie, westernowe miasteczko, w którym można zobaczyć pokazy kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Cieszy to oko nie tylko osoby, które uwielbiają klimat kowbojski, ale każdego kto lubi zachwycać się sztuką we wszelkim wydaniu. Warto zaznaczyć, że Mrongoville to praktycznie idealne odwzorowanie osady z XIX wieku z Dzikiego Zachodu. Obok Mrongoville znajduje się indiańska wioska z namiotami tipi naturalnej wielkości.

Park linowy Tajty

Dla fanów aktywnego spędzania czasu znajdzie się miejsce właśnie na taką rozrywkę, a mianowicie park linowy. Mieści się on na wysokości 3-10 metrów. Do wyboru są 3 trasy o różnym stopniu trudności i skomplikowania przeszkód. W tym parku linowym można znaleźć takie przeszkody jak kładki, sieci drewniane mostki, balansowanie na belkach, pochylnie, zjazd tyrolski.

Park Miniatur Mazurolandia

To miejsce jest idealne dla całych rodzin. Mieści się w miejscowości Parcz, niedaleko Kętrzyna. Mazurolandia jest w rzeczywistości nie jednym, a kilkoma parkami tematycznymi. Każdy z nich w inny sposób prezentuje inną historię Warmii i Mazur, a dokładnie okresu w historii od średniowiecza do II wojny światowej.

Park Wodny Wilkasy

Ten Park wodny mieści się w Wilkasach niedaleko Giżycka i jest świetnym miejscem na wypoczynek, jeśli pogoda nie dopisuje. W obiekcie są również dwie siłownie, dedykowane dla kobiet i mężczyzn.

Przeczytaj też: https://www.wedrowcy.pl/wakacje-nad-morzem-baltyckim-co-zwiedzic-i-zobaczyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here