pływak

Obecnie niemal z każdej strony jesteśmy „osaczani” reklamami promującymi zdrowy tryb życia, diety i uprawianie sportu. Czasem naprawdę mogą się one wydawać natarczywe, jednak uprawianie sportu to ogromne korzyści dla naszego organizmu. Dzięki regularnej aktywności fizycznej możemy nie tylko pozbyć się znienawidzonych kilogramów i tłuszczu, ale również poprawić sen, zmniejszyć stres i poradzić sobie z bólem pleców.  Postanowiliśmy sporządzić listę powodów, które sprawiają, że czasem warto się „napocić”. Dlaczego warto uprawiać sport?

Jakie korzyści daje nam uprawianie sportu?

Nie ma znaczenia, czy wybierzemy sesje grupowe, czy treningi solo, kluczem jest to, że aktywność fizyczna zwiększa produkcję neuroprzekaźników i substancji chemicznych w mózgu zwanych endorfinami. Endorfiny to substancje chemiczne odpowiedzialne za dobry nastrój i uczucie szczęścia. Poza tym szybko łagodzą objawy stresu i napięcia, a nawet zmniejszają ból. Kolejnym powodem, dla którego warto uprawiać sport, jest to, że dzięki temu możemy polubić swoje ciało i podnieść samoocenę. Poza tym sport poprawia jakość snu, którego brak często prowadzi do zwiększenia stresu i podniesienia poziomu kortyzolu. Sport pomaga również zapobiegać osteoporozie. Mimo że osteoporoza to choroba charakteryzującą się utratą wytrzymałości kości poprzez zmniejszenie gęstości kości i najczęściej jest powodowana przez niedobór wapnia, można jej uniknąć m.in. dzięki ćwiczeniom i aktywności fizycznej.

Po co uprawiać sport?

Jak wiadomo, sport to samodyscyplina. Uprawiając sport, nieustannie motywujemy się do wykonywania ćwiczeń, osiągania wyznaczonych przez siebie lub trenera celów, monitorujemy swoje odżywianie – wszystko to robimy w konkretnym celu. Sport daje nam również szczególną przyjemność – poczucie, że jesteśmy w dobrej formie. Pomaga być bardziej produktywnym i skoncentrowanym w pracy i nauczyć się, jak prawidłowo zarządzać czasem. Jeśli sport jest ważną i nieodłączną częścią naszego życia, podejmujemy decyzje, gdy myślimy jasno i jesteśmy w dobrym nastroju. Dla wielu osób najważniejsze jest jednak to, że dzięki regularnym treningom można szybko poprawić swoją sylwetkę. Ćwiczenia poprawiają również inne parametry naszego organizmu – siłę, wytrzymałość, szybkość i gibkość. Poza uprawianiem sportu bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i wygląd, ma dieta z dowozem Wrocław. Odżywianie odgrywa również kluczową rolę w przypadku regeneracji. Jeżeli nie możemy samodzielnie przygotowywać zdrowych produktów, możemy skorzystać z diety pudełkowej, którą oferuje catering dietetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here