nordic walking

Wraz ze wzrostem świadomości dotyczące zdrowego trybu życia powiększa się też liczba osób które decydują się na uprawianie sportu. Nordic walking zyskuje popularność już od kilku lat. W zasadzie łączy on w sobie przyjemne z pożytecznym. Jest on idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią zbytni aktywności fizycznej. Sport jest ważny, a specjaliści przekonują nas, że należy go wykonywać w odpowiedni sposób. Wówczas ćwiczenia są bardziej efektywne i znacznie szybciej odczuwamy ich efekty. Wiele osób decyduję się jedna skorzystanie z usług wykwalifikowanego instruktora. Jak poprawnie uprawiać dane sport. Dzisiaj przyjrzymy się jak wygląda to w przypadku instruktora nordic walking. W jaki sposób zostać takim instruktorem? Jakie wymagania są potrzebne na początek? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-nordic-walking-i-rosnaca-popularnosc-jak-zostac-instruktorem-nordic-walking/

Wstępne wymagania potrzebne do zaczęcia pracy jako instruktor nordic walking

Aby podejść do egzaminu na instruktora należy jednak spełniać odpowiednie kwalifikacje. Najczęściej o tytuł instruktora nordic walking możemy starać się jeśli:

  • Jesteśmy absolwentami AWF lub studentami przynajmniej 3 roku
  • Jesteśmy absolwentami studiów rehabilitacji lub studentem po drugim roku takiego kierunku
  • Posiadamy tytuł instruktora sportu lub rekreacji czy jesteśmy fizjoterapeutami
  • Minimum 3 lata zajmujemy się sportem, turystyką czy rekreacją ruchową i jesteśmy w stanie to udokumentować

Jeżeli nie spełniamy żadnego z powyższych kryteriów, wówczas nie wszystko stracone. Możemy przystąpić do kursu, jednak po ukończeniu takiego kursu otrzymamy tytuł przewodnika nordic walking. W takiej sytuacji możemy przeprowadzać zajęcia, ale tylko jeżeli nasi podopieczni zostali wcześniej przeszkoleni przez wykwalifikowanego instruktora.

Kurs instruktora nordic walking

Oferty kursów są nieco zróżnicowane i różnią się programem zależności od prowadzącej go firmy. Różnią się również ceną. Za taki kurs płacimy od 370 zł do 420 zł. Taką cenę zapłacimy, jeżeli chcemy wyrobić sobie uprawnienia krajowe. Natomiast jeżeli chcemy, aby te uprawnienia były międzynarodowe musimy tę stawkę podwoić.

Zobacz też: https://www.wedrowcy.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-instruktor-nordic-walking/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here