Podróże po Europie

Postanowiłeś, że od tej pory każdy wolny weekend będziesz spędzać poza domem? Marzą Ci się spontaniczne podróże po krajach Europy – Francja, Włochy, Hiszpania… Każde z tych państw charakteryzuje się czym wyjątkowym i wspaniałym co przyciąga do nich całe tłumy turystów w tym także i z Polski.
Jak przygotować się do wyjazdu? Na co zwrócić uwagę? O tym wszystkim opowiemy Ci już za chwilę, sprawdź co przygotowaliśmy i skorzystaj z naszych cennych wskazówek.

Dlaczego Europa?

Bo jest najbliżej, najtaniej – takie odpowiedzi padają najczęściej w związku zapytaniem, dlaczego lubimy podróżować po Europie. Oczywiście zgadzamy się z tymi stwierdzeniami w 100%, wyjazdy do państw europejskich wiążą się z dużo mniejszymi wydatkami niż podróże do krajów azjatyckich czy ameryki południowej.
Europa jest także świetnym rozwiązaniem w przypadku tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podróżowaniem. Jeśli zapoznałeś się z każdym ciekawym miejscem w Polsce to teraz z pewnością chcesz poznać kulturę innych regionów? Zachęcamy do tego by robić to stopniowo – kroczek po kroczu, nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę. Czechy czy Słowacja wbrew pozorom mogą pochwalić się licznymi zabytkami, inspirującymi tradycjami a także smacznymi potrawami. Zacznij od krajów położonych najbliżej Polski a następnie udawaj się w głębsze rejony Europy.

Podróże po Europie
Skorzystaj z przewodników

Nie wiesz jakie państwo zwiedzić w pierwszej kolejności? Jeśli borykasz się z tym samym problemem co trzecia osoba, która chce zacząć podróżować po Europie to tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przewodników lub książek o tematyce podróżniczej. Zapoznaj się z ich ciekawą treścią a następnie wybierz miasto, które najbardziej zaciekawiło Cię swoją kulturą przez co jednocześnie zachęciło do odwiedzenia.
Możesz także skorzystać z bogatej oferty biur podróży, wówczas wszystkie formalności związane w wyjazdem zostaną ograniczone do minimum.

Co powiesz na Eurotrip?

Marzysz o długiej podróży po krajach Europy? Chcesz za jednym razem odwiedzić najpopularniejsze turystyczne miasta? Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu by spełnić swoje marzenie. Należy tylko pamiętać o tym, że podróż potrwa miesiąc a nawet może dłużej, więc wymagać ona będzie odpowiedniego przygotowania.
Na początku należy ustalić szczegółowy plan podróży – ustal miejsce docelowe a wyznaczając trasę podróży, zaznaczaj na mapie te regiony, które chciałbyś przy okazji odwiedzić.
Podróż może być spontaniczna ale też i dobrze przemyślana, zachęcamy do rozejrzenia się za ewentualnym noclegiem dużo wcześniej, chyba, że wyjazd odbywa się poza „gorącym sezonem” wówczas z wolnym pokojem w hotelu nie powinno być większego problemu. Jeżeli chodzi o koszty takiej podróży po Europie, to tutaj uwzględnić należy m.in. opłatę za transport (paliwo), noclegi, wyżywienie, korzystanie z atrakcji turystycznych itp. Dobrym rozwiązaniem na tanie podróżowanie będzie wyjazd z większą grupą znajomych, wtedy koszty rozłożą się po równo na wszystkich członków wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here