Wrocław – miasto idealne do zamieszkania

Stolica Dolnego Śląska nie bez przyczyny cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Jeżeli zastanawiasz się nad przeprowadzką właśnie do Wrocławia, poznaj 5 powodów, dla których warto to zrobić.

  • 1) Niskie bezrobocie

W ostatnich latach bezrobocie w Polsce systematycznie spada. W październiku 2018 r. stopa bezrobocia we Wrocławiu wynosiła 5 proc., co oznacza, że wrocławskie firmy wciąż tworzą nowe miejsca pracy i chętnie zatrudniają[1]. To miasto na filię swojego przedsiębiorstwa wybrało wiele międzynarodowych koncernów, np.: Google, Hewlett Packard i Ryanair.

Niskie bezrobocie przekłada się na wielkość oddawanej co roku do użytku powierzchni mieszkaniowej i biurowej. Deweloper we Wrocławiu – spółka Vantage Development proponuje zarówno mieszkania, jak i biura w różnych punktach miasta.

  • 2) Ośrodek akademicki

Chcesz się dalej dokształcać? Masz dzieci w wieku szkolnym i chcesz zadbać o ich edukację? Wrocław to miasto akademickie – działa tu zarówno Politechnika Wrocławska, jak i Uniwersytet Wrocławski. Na najmłodszych mieszkańców czeka ponad 200 szkół podstawowych i średnich. Bardzo rozbudowana jest też oferta prywatnych placówek edukacyjnych.

Aby uniknąć problemów z dojazdem do szkoły, zainteresuj się inwestycją Kameralna Klecina. Vantage Development, czyli deweloper we Wrocławiu, proponuje luksusowe mieszkania w spokojnej okolicy, w pobliżu których znajdują się liczne żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe.

  • 3) Ogromny wybór mieszkań

Dobra koniunktura przyciąga nie tylko zagraniczne firmy, lecz także polskich deweloperów. W efekcie mieszkańcy mogą wybierać wśród wielu nowych inwestycji, które powstają na mapie Wrocławia. Przykładowo niemal każdy deweloper we Wrocławiu, w tym Vantage Development, proponuje mieszkańcom nowe mieszkania w różnych lokalizacjach. Jakich?

Jeżeli chcesz mieszkać w pobliżu centrum, a jednocześnie cieszyć się dostępem do terenów rekreacyjnych tuż nad wodą, zainteresuj się inwestycją Promenady Wrocławskie. Jeżeli wolisz osiedlić się na Popowicach, Vantage Development proponuje mieszkania na powstającym osiedlu Port Popowice.

  • 4) Rewitalizacja Wrocławia

W ostatnich latach na terenie Wrocławia został przeprowadzony Lokalny Program Rewitalizacji. W latach 2005-2006 i 2007-2013 odnawiane były różne osiedla. W efekcie tych prac tchnięto nowe życie m.in. w elewacje zabytkowych kamienic i podniesiono poziom bezpieczeństwa w niektórych częściach miasta. Wszystko to korzystnie przekłada się na komfort życia wrocławian.

  • 5) Bogata oferta kulturalna

Wrocław to duże miasto, w którym w ciągu roku odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Liczne koncerty oraz festiwale filmowe i literackie – każdy znajdzie coś dla siebie. Ponieważ w latach ubiegłych Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, jego włodarze zainwestowali w budowę m.in. Narodowego Forum Muzyki, czyli nowoczesnego kompleksu sal koncertowych.

________________________________

[1] Za: http://wroclaw.stat.gov.pl/ (dostęp 14.12.2018).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here