Masz już dosyć długiego wylegiwania się na zatłoczonej plaży przy 30’C upałach? Po długich namysłach postanowiłeś, że od tego roku podczas wakacji będziesz poznawał historię oraz kulturę europejskich państw i miast. Chcesz najbliższy urlop spędzić u naszych zachodnich sąsiadów, czyli w Niemczech. Zastanawiasz się jakie miejsca warto odwiedzić i gdzie się zatrzymać, tak by swój wolny czas spożytkować jak najlepiej? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie mały turystyczny przewodnik po Niemczech, skorzystaj z naszych wskazówek i baw się świetnie!

Urlop w Niemczech – czy to się opłaca?

Wakacje w Niemczech nie są ani trudne w organizacji ani kosztowne, w końcu podróż nie będzie trwała zbyt długo. Niemcy podobnie jak każdy inny kraj mają swoją interesującą historię oraz ciekawą historię i dzieje z jakimi warto się zapoznać. Znajdziesz tu wiele cennych zabytkowych budowli, starych zamków i pałaców, muzeów, galerii sztuki i innych atrakcji turystycznych.
Udając się właśnie tam nie musisz korzystać z usług biura podróży czy agencji turystycznej, w tym przypadku wystarczą Ci jedynie przewodniki w formie papierowej bądź elektronicznej. Weź ze sobą znajomych, przyjaciół lub rodzinę i spędźcie ten czas razem. Jest to również jeden z prostszych sposobów na zaoszczędzenie trochę grosza. Ten temat pojawia się w naszych artykułach dosyć często ale powtórzymy i tym razem – podróżowanie w grupie jest zdecydowanie bardziej opłacalne, bowiem koszty związane z transportem, noclegiem czy wyżywieniem dzielone są po równo pomiędzy wszystkich uczestników, dzięki temu rozwiązaniu połączysz przyjemne z pożytecznym.

Co z noclegiem?

Hotele w Niemczech są dosyć drogie, dlatego też polecamy zatrzymywanie się w mniejszych pensjonatach lub wynajęcie pokoju bądź całego mieszkania od osoby prywatnej. Jak to zrobić? To bardzo proste, skorzystaj ze strony „airbnb” i za jej pośrednictwem zarezerwuj sobie nocleg w wybranym miejscu. Oferta jest bogata a w dodatku bardzo atrakcyjna, ceny są dużo niższe niż zakwaterowanie w hotelu co z pewnością korzystnie odbije się na stanie Twojego konta.

Wyspa Muzeów
Niemcy – co warto zobaczyć?

Wiesz, że najbliższe wakacje spędzisz w Niemczech ale nadal nie wiesz do jakiego miasta się udać? A może zrobisz sobie wycieczkę po kilku popularnych turystycznych miastach? Pamiętaj, że Niemcy to nie tylko tętniący życiem Berlin, chociaż w stolicy również czeka na Ciebie wiele atrakcji – sławna Brama Brandenburska, Wyspa Muzeów, East Side Gallery, Katedra, Berliński Ogród Botaniczny itp.
We Frankfurcie nad Menem czeka słynny Römer czyli średniowieczny ratusz z balonem, muzeum a zarazem dom jednego z największych niemieckich poetów Johanna Wolfganga von Goethego a także popularna opera Alte Oper. Stąd zabieramy Cię do Monachium – tutaj mamy propozycję dla fanów niemieckich samochodów, czy wiesz, że w Monachium znajduje się muzeum BMW. Oprócz tego miejsce to przepełnione jest zabytkowymi budowlami – Stara Pinakoteka, Hofgarten oraz popularny zamek Neuschwanstein to naprawdę warto zobaczyć na własne oczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here